Історія походження перших прикрас
Прикраси – подарунок сучасним людям від древніх цивілізацій. Про їх походження складають барвисті легенди, де складно відокремити правду від вигадки. Подейкують, що коштовності – божественне підношення, принесене людству в подяку за покору і смирення. Як би там не було, видозмінилися прикраси – предки старовинних оберегів і діадем, відмінно вписалися в наше сьогоднішнє життя: з їх допомогою кожен може найбільш гармонійно висловити свою індивідуальність і актуалізувати імідж.
З чого все починалося, або Амулет на удачу
Кілька тисячоліть тому, на зорі виникнення виду «людина розумна», життя мешканців Землі було досить важке. Згодом люди зрозуміли, що полювання не тільки джерело їжі – виявляється, з неїстівних останків тварин (кісток і зубів) можна створювати красиві талісмани для залучення удачі і відлякування злих духів. Найімовірніше, саме цей факт і слід вважати точкою відліку при згадці про історію прикрас, хоча в печерні століття вони такими, по суті, не були.
Але поступово як жінки, так і чоловіки усвідомили – яскраве пір’я райських птахів, стильні ракушковие намиста або розкішні намиста з черевоногих молюсків ефективно залучають протилежну стать. З тих пір на людей зійшло одкровення: прикраси – це красиво! До речі, всупереч розхожій думці, першими почали себе декорувати представники сильної статі.
Епохальна історія прикрас
Проходили століття, епохи змінювали одне одне, а прикраси продовжували удосконалюватися і еволюціонувати. Примітно, що на планеті не існує народу, який би не відчував пристрасті до коштовностей і філігранної біжутерії. Правда, іноді прикраси виглядали вельми специфічно. Всім відомі ритуальні маски інків, зроблені з чистого золота, або кільця давньоєгипетської знаті, на яких гравірувався весь родовід господаря. Ювелірні метаморфози не зупинялися ні на секунду: шумери намагалися варити сплави золота з сріблом, єгиптяни і греки створювали намиста з фаянсу і скла, а римляни активно поставляли незрівнянні коштовності в середньовічну Європу.
Прикраси, зокрема кільця, не завжди використовували за прямим призначенням – в певний часовий період їх носили лучники щоб уникнути натирання пальця тугою тятивою, а також воїни з метою нанесення противнику смертоносного удару. Але залишимо «киплячі котли колишніх боєнь і смут» і звернемося до більш мирного застосування кулонів, браслетів і брошок.
Дорогоцінний символізм hand-made-виробів
Прикраси не завжди мали тільки декоративний сенс – часто вони виступали в ролі релігійних, військових, ритуальних, владних та інших символів. Золоті каблучки, нагрудні намиста і обручі в багатьох цивілізаціях вважалися показником статусу і високого становища в суспільстві.
Що стосується аксесуарів, то одним з перших у вигляді прикраси став використовуватися пояс. Саме він, раніше сірий і непоказний, застосовуваний лише для фіксації предметів одягу, став обростати декоративними деталями і химерними орнаментами. Слідом за ним з’явилися сумки і клатчі, прототипами яких були скромні в’язані мішечки – особливий різновид кишень.
Звичайно, до певного часу всі прикраси були виключно ручної роботи, що забезпечувало їм значну дорожнечу. Промисловий спосіб штампування виробів – надбання пізніших століть: він був відкритий приблизно з середині ХVIII століття. Але від цієї прикраси hand-made не втратили актуальності, скоріше, навпаки. Тепер подібні елементи дозволяють домогтися ексклюзивності образу і зробити акцент на оригінальності і відмінному смаку власника.